Czym kierować się przy wyborze naczepy używanej?

Langendorf, jako firma działająca w specyficznej branży, ma nie tylko doświadczenie, lecz także zatrudnia specjalistów. Ponad 120 lat na rynku zaowocowało przetestowaniem wielu rozwiązań i wdrożeniu tych, które sprawdzają się najlepiej. Dziś to firma o ugruntowanej pozycji, która w swojej ofercie posiada nowoczesne i sprawdzone naczepy.

Ponieważ każda naczepa to produkt zaprojektowany zgodnie z nowoczesnymi rozwiązaniami, to ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Mowa tu zarówno o naczepach nowych, jak i używanych. Jakość tych drugich w dużej mierze zależy jednak od tego, czy są one regularnie serwisowane. Trzeba pamiętać, że podczas przeglądów możliwe jest dokładne sprawdzenie stanu naczepy i wymiana zużytych elementów.

Jak zadbać o naczepy i ciężarówki?

Okresowe przeglądy ciężarówek i naczep są obowiązkowe – musi o nich pamiętać każdy właściciel takich środków transportu. Jeżeli usterka zostanie wykryta podczas badania, to pracownicy serwisu, z którego korzysta przedsiębiorca, z pewnością sami zadbają o to, by zakupić niezbędne części do naczep. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne – właściciel pojazdów nie musi się angażować w poszukiwanie zastępczych elementów, zostaje tylko poinformowany o zakresie wykonanych prac.

Co w sytuacji, gdy usterka pojawia się nagle i niespodziewanie? Właściciel naczepy może zdecydować się odstawić ją do warsztatu, może również sam zadbać o zakup i wymianę uszkodzonych komponentów. Gdzie wówczas kupić części? Okazuje się, że możliwości jest wiele – na rynku działa wiele dobrze zaopatrzonych sklepów z częściami zamiennymi do różnych środków transportu.

Nie każde przedsiębiorstwo działające w branży transportowej może sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu. Choć przedsiębiorcy mogą wybierać w bogatej palecie produktów bankowych, to jednak sfinansowanie zakupu np. naczep, może być poza ich zasięgiem. Dlaczego? Banki bardzo skrupulatnie badają zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców. Co w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo nie może sobie pozwolić na zakup produktów prosto z fabryki producenta?

Ponieważ zakup nowej naczepy to duży koszt, a nie wszystkie firmy mogą liczyć na przychylność banków, na rynku istnieją firmy mają w swojej ofercie naczepy używane. Takie środki transportu często różnią się od nowych produktów jedynie przebiegiem. Dlaczego? Bo firmy oferujące naczepy najczęściej stawiają na gruntowny przegląd tych, które mają zostać wystawione na sprzedaż.

Na rynku działa wiele firm koncentrujących się na sprzedaży używanych pojazdów, w tym również dedykowanych przedsiębiorcom działającym w branży transportowej. Wybierając używaną naczepę, konieczne jest zwrócenie uwagi na jej stan i to, czy przechodziła ona cyklicznie przeglądy. Używany sprzęt może być zadbany i w dobrym stanie technicznym. Wówczas też obniża koszty związane ze wzbogaceniem floty samochodowej firmy.

Z uwagi na zastosowanie, naczepa musi być też odpowiednio zabezpieczona. Producenci kładą bardzo duży nacisk na to, by oferowane przez nich pojazdy były nie tylko niezawodne, lecz także w pełni bezpieczne. W przypadku naczep, znaczenie ma m.in. zastosowanie i zabezpieczenie w odpowiedni sposób tylnych świateł. Ma to szczególne znaczenie, gdy mowa o rozładunku naczepy np. wieczorem lub w nocy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s